AB2300B1273
Description
2300 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB2300B1273 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.3GHz Center
Bandwidth:200MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:5.220" L x 0.990" W (132.59mm x 25.15mm)
Height (Max):0.950" (24.13mm)