AE720B10946
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
720 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE720B10946 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:720MHz Center
Bandwidth:3MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:1dB
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.200" L x 1.000" W (81.28mm x 25.40mm)
Height (Max):1.000" (25.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RBP-140+
RBP-140+
LUMPED LC BAND PASS FILTER, 130
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805