BPF-B140W+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LUMPED LC BAND PASS FILTER, 135
Catalog
RF Filters
DataSheet
BPF-B140W+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency:140MHz Center
Bandwidth:10MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.826" L x 0.472" W (20.98mm x 11.99mm)
Height (Max):0.220" (5.59mm)