AB2619B1221
Description
2619 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB2619B1221 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.619GHz Center
Bandwidth:10MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.6dB
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.690" L x 3.190" W (119.13mm x 81.03mm)
Height (Max):1.180" (29.97mm)