AB1300B469
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1300 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB1300B469 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.3GHz Center
Bandwidth:-
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:8.346" L x 4.252" W (212.00mm x 108.00mm)
Height (Max):1.378" (35.00mm)