AE2145NS2200
Description
2145 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE2145NS2200 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.145GHz Center
Bandwidth:70MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:8.230" L x 2.290" W (209.04mm x 58.17mm)
Height (Max):0.870" (22.10mm)