AE8600NS2211
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
8600 MHZ BAND STOP/NOTCH FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE8600NS2211 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:8.6GHz Center
Bandwidth:500MHz
Filter Type:-
Ripple:-
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:3.150" L x 0.710" W (80.01mm x 18.03mm)
Height (Max):0.790" (20.07mm)