SAA15XL0
Manufacturer
Mechatronics Bearing Group
VIGOR # :
Description
BEARINGX-TYPE1.5"ID1.88"OD0.25"W
Catalog
Bearings
DataSheet
SAA15XL0 PDF
Type Description
Series:SAA
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Thin Section Bearing
Inner Diameter:1.500" (38.10mm)
Outer Diameter:1.875" (47.63mm)
Width:1.875" (47.63mm)