
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MicroPlastics |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Round Spacer |
| Threaded/Unthreaded: | Unthreaded |
| Gender: | Female, Female |
| Screw, Thread Size: | - |
| Diameter - Inside: | 0.315" (8.00mm) |
| Diameter - Outside: | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Between Board Height: | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Length - Overall: | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Features: | - |
| Material: | Nylon |
| Plating: | - |
| Color: | Natural |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 13RSSR0107 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ALUMINIUM SPACER STUD METRIC THR
ROUND SPACER, .310 ID, .500 OD,
ROUND SPACER, .091 ID, .188 OD,
CAP CER 1206 75PF 25V ULTRA STAB
ROUND SPACER, .315 ID, .500 OD,
LT8580 DEMO BOARD - 5V TO 12V IN
SQUARE FLANGE RECEPTACLE