
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Round Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Female, Swage |
| Screw, Thread Size: | #2-56 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.188" (4.76mm) |
| Between Board Height: | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Length - Overall: | 0.230" (5.84mm) |
| Features: | - |
| Material: | Aluminum |
| Plating: | - |
| Color: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3700-B-256-AL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
STAINLESS STEEL 1/4 HEX FEMALE S
NON THREADED SPACER - PLASTIC,NS
1/4 HEX X 11/16 LENGTH
RES 137K OHM 0.5% 1/2W 1210
RES SMD 160K OHM 5% 3/4W 1206
3/16_ROUND_SWAGE_STANDOFFS_0_125
LED 3MM 1POS YLW DIFF RA SMD