
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Richco, TNSP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Round Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Male, Male |
| Screw, Thread Size: | #10-24 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Between Board Height: | 2.500" (63.50mm) 2 1/2" |
| Length - Overall: | 3.063" (77.80mm) 3 1/16" |
| Features: | - |
| Material: | Nylon, Brass Insert |
| Plating: | - |
| Color: | Natural |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of TN8-40-1024-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HEADER SMD R/A 32POS 2MM
637M SERIES VERTICAL D-SUB PLUG
RND STNDFF #10-24 NYLON 2-1/2"
RF SHIELD 2.25" X 3" T/H