MSB4.0-17SP
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
HEX STANDOFF M4 NYLON 17MM
Catalog
Board Spacers, Standoffs
DataSheet
MSB4.0-17SP PDF
Type Description
Series:MSB
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:Threaded
Gender:Male, Female
Screw, Thread Size:M4
Diameter - Inside:-
Diameter - Outside:0.276" (7.01mm) Hex
Between Board Height:0.669" (17.00mm)
Length - Overall:0.925" (23.50mm)
Features:-
Material:Nylon
Plating:-
Color:Natural
Quantity Unit Price Ext. Price
ROUND SPACER NYLON 6.22MM
ROUND SPACER NYLON 12.45MM
ROUND SPACER NYLON 9.78MM
ERA-1ARC2101C
ERA-1ARC2101C
RES SMD 2.1KOHM 0.25% 1/20W 0201
INSERT MALE 2POS+1GND CRIMP
MSB4.0-17SP
MSB4.0-17SP
HEX STANDOFF M4 NYLON 17MM