
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Richco, TNSP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Round Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Male, Male |
| Screw, Thread Size: | 1/4"-20 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Between Board Height: | 2.250" (57.15mm) 2 1/4" |
| Length - Overall: | 3.125" (79.38mm) 3 1/8" |
| Features: | - |
| Material: | Nylon, Brass Insert |
| Plating: | - |
| Color: | Natural |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of TN10-36-1/420-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ROUND SPACER NYLON 11.68MM
ROUND SPACER M4 NYLON 14MM
ROUND SPACER NYLON 10.67MM
CONN RCPT 36POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 12V 600W
CONN RCPT HSNG MALE 5POS INLINE
RND STNDFF 1/4"-20 NYLON 2-1/4"