FRS3.0-26LG
Manufacturer
Califia Lighting (Bivar)
VIGOR # :
Description
ROUND SPACER M3 NYLON 26MM
Catalog
Board Spacers, Standoffs
DataSheet
FRS3.0-26LG PDF
Type Description
Series:FRS
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Round Spacer
Threaded/Unthreaded:Unthreaded
Gender:Female, Female
Screw, Thread Size:M3
Diameter - Inside:0.142" (3.60mm)
Diameter - Outside:0.217" (5.50mm)
Between Board Height:1.024" (26.00mm)
Length - Overall:1.024" (26.00mm)
Features:-
Material:Nylon
Plating:-
Color:Natural
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ROUND SPACER NYLON 4.19MM
ROUND SPACER NYLON 12.83MM