
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Richco, HTSN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Hex Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Male, Male |
| Screw, Thread Size: | M4 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.236" (5.99mm) Hex |
| Between Board Height: | 0.394" (10.00mm) |
| Length - Overall: | 0.898" (22.80mm) |
| Features: | - |
| Material: | Nylon |
| Plating: | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of HTSN-M4-10-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ROUND SPACER #4 PVC 12.19MM
HEX STANDOFF #4-40 ALUMINUM 1"
ROUND SPACER NYLON 1-1/8"
RES 270 OHM 0.1% 0.3W 0604 WIDE
CRYSTAL 48.0000MHZ 9PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
HEX STANDOFF M4 NYLON 10MM