
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Round Spacer |
| Threaded/Unthreaded: | Unthreaded |
| Gender: | Female, Female |
| Screw, Thread Size: | #4 |
| Diameter - Inside: | 0.107" (2.72mm) |
| Diameter - Outside: | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Between Board Height: | 0.315" (8.00mm) |
| Length - Overall: | 0.315" (8.00mm) |
| Features: | Self Retaining |
| Material: | PVC |
| Plating: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SRS-1-8MM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
ROUND SPACER #4 PVC 8MM
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"