MDLSP2-22M-01
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 22MM
Catalog
Board Supports
DataSheet
MDLSP2-22M-01 PDF
Type Description
Series:Richco, MDLSP2
Package:Bulk
Part Status:Active
Holding Type:Snap Lock
Mounting Type:Snap Lock
Between Board Height:0.866" (22.00mm)
Length - Overall:1.232" (31.30mm)
Support Hole Diameter:0.138" (3.50mm)
Support Panel Thickness:0.065" (1.65mm)
Mounting Hole Diameter:0.138" (3.50mm)
Mounting Panel Thickness:0.065" (1.65mm)