
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Richco, TEHCBS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Holding Type: | Edge Holding |
| Mounting Type: | Screw Mount |
| Between Board Height: | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Length - Overall: | 1.598" (40.60mm) |
| Support Hole Diameter: | 0.157" (3.99mm) |
| Support Panel Thickness: | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Mounting Hole Diameter: | 0.118" (3.00mm) |
| Mounting Panel Thickness: | - |
| Features: | - |
| Material: | Nylon |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of TEHCBS-16-01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/16"
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 5/8"
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 10MM
FIXED IND 2.7NH 640MA 120 MOHM
FIXED IND 22UH 295MA 960 MOHM TH
BRD SPT EDGE HOLD SCREW MNT 1"
DC DC CONVERTER 5V 100W