62MP0875V
Description
HOLE PLUG 0.875" NYLON BLACK
DataSheet
62MP0875V PDF
Part Status:Active
Type:-
Color:Black
Material:Nylon
Hole Diameter:0.875" (22.23mm) 7/8"
Flange Diameter:1.016" (25.81mm)
Panel Thickness:0.125" (3.18mm) 1/8"
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HPM20 SL080
HPM20 SL080
HOLE PLUG 0.787" POLYAMIDE 6 GRY