62MP3500W
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
HOLE PLUG, SNAP IN, 3.500 IN HOL
Catalog
Hole Plugs
DataSheet
62MP3500W PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Body Plug
Color:White
Material:Nylon
Hole Diameter:3.500" (88.90mm)
Flange Diameter:3.660" (92.96mm)
Panel Thickness:0.250" (6.35mm) 1/4"