62MP2250W
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
HOLE PLUG, SNAP IN, 2.250 IN HOL
Catalog
Hole Plugs
DataSheet
62MP2250W PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Body Plug
Color:White
Material:Nylon
Hole Diameter:2.250" (57.15mm)
Flange Diameter:2.422" (61.52mm)
Panel Thickness:0.250" (6.35mm) 1/4"
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PGM-14
PGM-14
HOLE PLUG 0.750" NYLON BLACK
S3-1/2A
S3-1/2A
HOLE PLUG SHT METAL 3.5" BLACK
PGM-29
PGM-29
HOLE PLUG 0.875" NYLON BLACK