591-0.79-10X32-0.75
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
KNURLED SCREWS, PLASTIC
Catalog
Knobs
DataSheet
591-0.79-10X32-0.75 PDF
Type Description
Series:EN 591
Package:Box
Part Status:Active
Style:Cylindrical
Type:Knurled, Diamond
Shaft Size:#10-32
Diameter:0.790" (20.07mm)
Height:0.390" (9.91mm)