KD500A1/4
Manufacturer
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
VIGOR # :
Description
KNOB KNURLED 0.250" METAL
Catalog
Knobs
DataSheet
KD500A1/4 PDF
Type Description
Series:KD
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:Cylindrical
Type:Knurled, Diamond
Shaft Size:0.250" (6.35mm)
Diameter:0.500" (12.70mm)
Height:0.630" (16.00mm)