590-32-M8-D
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
KNURLED NUTS, PLASTIC
Catalog
Knobs
DataSheet
590-32-M8-D PDF
Type Description
Series:EN 590
Package:Box
Part Status:Active
Style:Cylindrical
Type:Knurled, Diamond
Shaft Size:M8
Diameter:1.260" (32.00mm)
Height:0.870" (22.10mm)