5337.2-1.57-B1/4-C-DSW
DataSheet
5337.2-1.57-B1/4-C-DSW PDF
Type:5 Arm
Shaft Size:-
Diameter:1.570" (39.88mm)
Height:1.060" (26.92mm)
Indicator:No Indicator
Material:Polypropylene
Color:Black
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
2965HW
2965HW
KNOB FLUTED 1/4"-20 PLASTIC
KSN1----N5--5--
KSN1----N5--5--
SELF-ASSEMBLY PUSH PULL KNOB 0.7
OEDL-75-1-5
OEDL-75-1-5
KNOB KNURLED 0.250" METAL