KN1250B1/4
Manufacturer
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
VIGOR # :
Description
KNOB KNURLED 0.250" METAL
Catalog
Knobs
DataSheet
KN1250B1/4 PDF
Type Description
Series:KN
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:Cylindrical
Type:Knurled, Straight
Shaft Size:0.250" (6.35mm)
Diameter:1.252" (31.80mm)
Height:0.625" (15.88mm)