531-40-M6-25
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
WING SCREWS, PLASTIC
Catalog
Knobs
DataSheet
531-40-M6-25 PDF
Type Description
Series:EN 531
Package:Box
Part Status:Active
Style:Bar/T
Type:2 Arm
Shaft Size:M6
Diameter:1.570" (39.88mm)
Height:0.670" (17.02mm)
Indicator:No Indicator
Material:Plastic
Color:Black
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6336.5-ST-50-M12-40
6336.5-ST-50-M12-40
PLASTIC STAR KNOB
0035-D
0035-D
KNOB SMOOTH 1/2"-13 PLASTIC
1400CQ
1400CQ
KNOB KNURLED W/SKIRT 0.250" PHEN
P4KE39A-TP
P4KE39A-TP
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO41
531-40-M6-25
531-40-M6-25
WING SCREWS, PLASTIC
149471
I5100 PRINT ROLLER 120 MM