717-8-M16X1.5-D-ST
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
STEEL WIRE LOOP INDEXING PLUNGER
Catalog
Miscellaneous
DataSheet
717-8-M16X1.5-D-ST PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Plunger, Ball
Color:-
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HEAVY DUTY BALL LOCK PIN
617-8-M16X1.5-GK-NI
617-8-M16X1.5-GK-NI
STAINLESS STEEL INDEXING PLUNGER
5T16A07O
5T16A07O
ADJ LEVER ZINC DIE-CAST, S.S.
B41888C7337M000
B41888C7337M000
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
032601.5VXP
032601.5VXP
FUSE CERM 1.5A 250VAC 125VDC 3AB