717-8-M12-C-ST
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
STEEL INDEXING PLUNGER
Catalog
Miscellaneous
DataSheet
717-8-M12-C-ST PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Plunger, Ball
Color:-
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
L04-4255
L04-4255
BALL PLUNGER, STEEL
RAPID RELEASE PIN, STAINLESS
5T50F34K
5T50F34K
ADJ LEVER PLASTIC, STEEL 5/16
ALD114804ASCL
ALD114804ASCL
MOSFET 4N-CH 10.6V 16SOIC
717-8-M12-C-ST
717-8-M12-C-ST
STEEL INDEXING PLUNGER
EXC-X4CH120X
EXC-X4CH120X
CMC 100MA 2LN 12 OHM SMD
VE-J71-IX-S
VE-J71-IX-S
DC DC CONVERTER 12V 75W