715-10-5/8-100-KB
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
ALUMINUM PRESS-FIT THRUST PIN
Catalog
Miscellaneous
DataSheet
715-10-5/8-100-KB PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Thrust Pin
Color:-
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
8T40S36O
8T40S36O
ADJ LEVER PLASTIC, STAINLESS 1/2
6N16A02K
6N16A02K
ADJ LEVER ZINC DIE-CAST, STEEL
MSA015-20
MSA015-20
SLOTTED SHIM,2X2 INX0.015IN,PK20
715-10-5/8-100-KB
715-10-5/8-100-KB
ALUMINUM PRESS-FIT THRUST PIN
8T49N240-022NLGI
8T49N240-022NLGI
VFQFPN 6.00X6.00X0.90 MM, 0.50MM
D55342K07B118ARWS
D55342K07B118ARWS
D55342K 100PPM 1206 118 0.1% R W
KP1830122011W
KP1830122011W
CAP FILM 220PF 1% 100VDC RADIAL