16NAC3/KSN
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
S.S. BALL PLUNGER, INTERNAL HEX
Catalog
Miscellaneous
DataSheet
16NAC3/KSN PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Plunger, Ball
Color:-
Size / Dimension:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
120240B
120240B
SPEAKER MNT CEILING 40LB BLK
617.1-8-M16X1.5-A
617.1-8-M16X1.5-A
STEEL INDEXING PLUNGER
RAPID RELEASE PIN, STEEL
R716FB1-SXXXNBDNNX
R716FB1-SXXXNBDNNX
SWITCH ROCKER SPDT 16A 30V
16NAC3/KSN
16NAC3/KSN
MIC1810-10U-TR
MIC1810-10U-TR
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-3
F523PSNSNSNM029
F523PSNSNSNM029
OM2 2-FIBER 3MM JACKET PATCHCORD