010632S075
Description
SET SCREW SLOTTED HEAD 6-32 THRE
DataSheet
010632S075 PDF
Part Status:Active
Type:-
Screw Head Type:Cheese Head
Thread Size:#6-32
Head Diameter:-
Head Height:0.055" (1.40mm)
Length - Below Head:0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:0.805" (20.45mm)