012520B125
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
BINDER SLOTTED SCREW 1/4-20 THRE
Catalog
Screws, Bolts
DataSheet
012520B125 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Machine Screw
Screw Head Type:Binding Head
Drive Type:Slotted
Features:-
Thread Size:1/4"-20
Head Diameter:-
Head Height:-
Length - Below Head:1.250" (31.75mm)
Length - Overall:1.567" (39.80mm)