50M050080J070
Description
HEX UNSLOTTED BOLT, M5 X .8 THRE
DataSheet
50M050080J070 PDF
Part Status:Active
Type:Bolt
Screw Head Type:Hex Head
Drive Type:Hex Socket
Features:-
Thread Size:M5x0.8
Head Diameter:0.315" (8.00mm)
Head Height:-
Length - Below Head:2.756" (70.00mm)
Length - Overall:2.906" (73.80mm)