011024PW025
Description
PAN PHILLIPS SCREW 10-24 THREAD
DataSheet
011024PW025 PDF
Part Status:Active
Type:Machine Screw
Screw Head Type:Pan Head
Drive Type:Phillips
Features:-
Thread Size:#10-24
Head Diameter:0.365" (9.27mm)
Head Height:0.150" (3.81mm)
Length - Below Head:0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:0.400" (10.16mm)