012528PW075
Description
PAN PHILLIPS SCREW 1/4-28 THREAD
DataSheet
012528PW075 PDF
Part Status:Active
Type:Machine Screw
Screw Head Type:Pan Head
Drive Type:Phillips
Features:-
Thread Size:1/4"-28
Head Diameter:-
Head Height:0.198" (5.03mm)
Length - Below Head:0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:0.948" (24.08mm)