010632S225
Description
SET SCREW SLOTTED HEAD 6-32 T
DataSheet
010632S225 PDF
Part Status:Active
Type:-
Screw Head Type:Cheese Head
Thread Size:#6-32
Head Diameter:0.100" (2.54mm)
Head Height:0.055" (1.40mm)
Length - Below Head:2.250" (57.15mm)
Length - Overall:2.305" (58.55mm)