011024S125
Description
SET SCREW SLOTTED HEAD 10-24
DataSheet
011024S125 PDF
Part Status:Active
Type:-
Screw Head Type:Cheese Head
Drive Type:Slotted
Features:-
Thread Size:#10-24
Head Diameter:0.150" (3.81mm)
Head Height:0.060" (1.52mm)
Length - Below Head:1.250" (31.75mm)
Length - Overall:1.310" (33.27mm)