012528T025
Description
SET SCREW SOCKET HEAD 1/4-28 THR
DataSheet
012528T025 PDF
Part Status:Active
Type:-
Screw Head Type:-
Drive Type:Hex
Features:-
Thread Size:1/4"-28
Head Diameter:-
Head Height:0.125" (3.18mm) 1/8"
Length - Below Head:-
Length - Overall:0.188" (4.76mm)