011032S075
Description
SET SCREW SLOTTED HEAD 10-32 THR
Catalog
Screws, Bolts
DataSheet
011032S075 PDF
Part Status:Active
Type:-
Screw Head Type:Cheese Head
Drive Type:Slotted
Features:-
Thread Size:#10-32
Head Diameter:0.150" (3.81mm)
Head Height:0.060" (1.52mm)
Length - Below Head:0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:0.810" (20.57mm)
Material:Nylon
Plating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
46D16 SHOULDER SCREW, 0.178
090832175TEG
090832175TEG
SLOTTED THUMB SCREW 8-32 THREA
SCREW,SET,SOC HD,CUP PT
FIXED IND 15UH 1.1A 245 MOHM SMD
SiT3373AC-1B2-28NG540.000000X
SiT3373AC-1B2-28NG540.000000X
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
P4KE18A A0G
P4KE18A A0G
TVS DIODE 15.3V 25.5V DO204AL