011032T100
Description
SET SCREW SOCKET HEAD 10-32 THRE
Catalog
Screws, Bolts
DataSheet
011032T100 PDF
Part Status:Active
Type:-
Screw Head Type:-
Drive Type:Hex
Features:-
Thread Size:#10-32
Head Diameter:-
Head Height:0.100" (2.54mm)
Length - Below Head:0.900" (22.86mm)
Length - Overall:1.000" (25.40mm) 1"