0.75X3.0FLT6061T6511-1
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.75X3.0FLT6061T6511-1 3/4" X 3"
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.75X3.0FLT6061T6511-1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:1.000" L x 3.000" W x 0.750" H (25.40mm x 76.20mm x 19.05mm)