BTOOO075-S.312-S.312
Manufacturer
Rocom Couplings
VIGOR # :
Description
PRECISION FLEXIBLE SHAFT COUPLIN
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
BTOOO075-S.312-S.312 PDF
Type Description
Series:B
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Shaft Coupler
Specifications:0.312" (7.93mm) Diameter
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PLASTIC END CAP 40MM, BLACK
DB9WACC
DB9WACC
DOUBLE BEAM -09 SET
DTOOM125-S10MM-S10MM
DTOOM125-S10MM-S10MM
GSM120B12-R7B
GSM120B12-R7B
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 102W
FUSE BRD MNT 250MA 125VAC 63VDC
BTOOO075-S.312-S.312
BTOOO075-S.312-S.312
PN4117A_J61Z
PN4117A_J61Z
JFET N-CH 40V 0.35W TO92