0.25X2.0FLT6061T6511-48
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1/4X2 6061 ALUMINUM FLT 48"L
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.25X2.0FLT6061T6511-48 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:48.000" L x 2.000" W x 0.250" H (1219.20mm x 50.80mm x 6.35mm)