0.875RD6061T6511-6
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.875RD6061T6511-6 7/8" DIAMETER
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.875RD6061T6511-6 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:0.875" Dia x 6.000" L (22.23mm x 152.40mm)