0.625X2.0FLT6061T6511-10
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.625X2.0FLT6061T6511-10 5/8" X
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.625X2.0FLT6061T6511-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:10.000" L x 2.000" W x 0.625" H (254.00mm x 50.80mm x 15.88mm)