0.625RD6061T6511-24
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.625RD6061T6511-24 5/8" DIAMETE
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.625RD6061T6511-24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:0.625" Dia x 24.000" L (15.88mm x 609.60mm)