0.50X4.0FLT304SS-10
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1/2" X 4" STAINLESS STEEL FLAT B
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.50X4.0FLT304SS-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Stainless Flat Bar
Specifications:10.000" L x 4.000" W x 0.500" H (254.00mm x 101.60mm x 12.70mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RB-LYN-1005
RB-LYN-1005
ALUMINUM ANGLED C BRACKET V2
2593-TT
2593-TT
YELLOW 5-SPOKE SERVO WHEEL PAIR
PANEL BLOCK JOINT L FOR ALL OTHE
RN73H2BTTD7231F100
RN73H2BTTD7231F100
RES 7.23K OHM 1% 1/4W 1206
H-706R
H-706R
PROTECTIVE HARD HAT WITH 1=1PC
0.50X4.0FLT304SS-10
0.50X4.0FLT304SS-10
D38999/24FC8JD
D38999/24FC8JD
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP