0.50X1.0FLT6061T6511-4
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
0.50X1.0FLT6061T6511-4 1/2" X 1"
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
0.50X1.0FLT6061T6511-4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Flat Bar
Specifications:4.000" L x 1.000" W x 0.500" H (101.60mm x 25.40mm x 12.70mm)