1.5RD6061T6511-10
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
1.5RD6061T6511-10 1-1/2" DIAMETE
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
1.5RD6061T6511-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Aluminum Round Rod
Specifications:1.500" Dia x 10.000" L (38.10mm x 254.00mm)